SURÓWKA Z PORA

surówka z pora z kukurydzą i jabłkiem

Surówka,  sałatka, czy może po prostu kawałek ogórka, pomidora i cebulka. Każde postać warzywka dobra jest. Dodatkowo u nas do obiadu porcja witaminek zawsze musi być. Dziś zapraszam na surówkę z wykorzystaniem pora.

Surówka jest szybka w wykonaniu, nieskomplikowana . Taka jak lubię najbardziej. Pełna witamin i z ciekawym smakiem. Choć – nie ukrywajmy – surówkę z pora albo się kocha albo nienawidzi 😉  Wszystko przez jego charakterystyczny smak 😉 dla  nas boski 🙂 

Składniki:

  • 2 pory ( bez zielonych liści ) 
  • puszka kukurydzy konserwowej
  • 1 duże jabłko
  • 3 łyżki majonezu 

Pory dokładnie myjemy. Przecinamy wzdłuż na pół i kroimy następnie w plasterki. Kukurydzę wystarczy odsączyć z zalewy. Zaś obrane jabłko kroimy w drobną kosteczkę. łączymy ze sobą te 3 składniki i mieszamy z majonezem. 

Ja już niczym nie doprawiam – przy Młodych przyzwyczailiśmy się do dań bez soli lub jej minimalną zawartością.  Ale Wy możecie dosoli lub dopieprzyć do smaku surówkę. 

surówka z pora z kukurydzą i jabłkiem

surówka z pora z kukurydzą i jabłkiem

 A troszkę inna, prostszą wersję surówki możecie znaleźć np tutaj 🙂 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

1 Komentarz to “SURÓWKA Z PORA”

  1. klaudia pisze:

    Surówka wspaniała. Pięknie wygląda.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice