GALARETKA JABŁKOWA DOMOWA

Galaretka jabłkowa dzisiejsza to jedna z odsłon obecnej wszędzie akcji „Jedz jabłka na złość Putinowi”. To nasz pomysł na jabłka.

Galaretka jabłkowa ma tym razem oprócz wyraźnego jabłka delikatny posmak cytrynowy. Taki wariant galaretki wybrała Pulpecja ( nie to żeby umiała już czytać. Po prostu przemówiło do Niej chyba żółte opakowanie galaretki, albo smakowite cytrynki na tym opakowaniu ).

Składniki:

 

Galaretkę rozpuszczamy w 100 ml wrzącej wody. Odstawiamy żeby lekko przestygła.  W tym czasie obieramy jabłka i  ścieramy je na tarce o drobnych oczkach. Jeśli macie w domu tarkę do owoców dla małych dzieci możecie i ją wykorzystać. Do startych jabłek dodajemy sok z cytryny oraz przestudzoną lekko rozpuszczoną  galaretkę. Całość masy przelewamy do foremek wyłożonych folią spożywczą i odstawiamy do lodówki do stężenia.

Po kilku godzinach można wyjąć już gotowe galaretki z foremek i pokroić w kosteczki.

My nasze domowe galaretki podaliśmy bez dodatków, ale równie dobrze można przygotować z nich pucharki z sezonowymi owocami i odrobioną bitej śmietany. Jeśli zaś chcecie inne kształty galaretek wykorzystajcie do ich przygotowania foremki do kostek lodu. Silikonowe foremki posmarujcie delikatnie olejem i wypełnijcie masą. Nawet największy niejadek powinien skusić się na galaretkę na przykład w formie rybki. 

domowa galaretka jabłkowa owocowa

Gotowa domowa galaretka jabłkowa

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice