PRZEKĄSKA NA KARNAWAŁ – OWOCOWA, CZEKOLADOWA

Przekąska na karnawał nie musi być tylko wytrawna. Co powiecie na małe, słodkie co nie co ? Połączenie owocowych płatków zbożowych i czekolady ?

Przekąska nasza powstała na urodziny Konesera. Tak jak biszkopty z bananami i czekoladą (klik) – był impuls, myśl i .. przystąpiliśmy do realizacji.  Początkowo płatki miały być podane po prostu w miseczce… ale skoro zostało troszkę czekolady po biszkoptach … i wiadomo, że dzieci lubią to co czekoladowe… to zrobiliśmy szybko płatki w czekoladzie 😉

Składniki:

  • 1/4 opakowania płatków zbożowych owocowych
  • 100 g gorzkiej czekolady

Czekoladę gorzką ( w postaci pastylek do rozpuszczania, bądź w postaci pokruszonej tabliczki ) rozpuszczamy powoli w kąpieli wodnej.  Tak przygotowaną czekoladą smarujemy płatki wielozbożowe – można też maczać płatki w czekoladzie – jednak wtedy warstwa będzie zdecydowania grubsza.

Potem wystarczy poczekać, aż czekolada zastygnie i można nakładać do miseczek. W wersji bogatszej proponuję czekoladę posypać jeszcze orzeszkami, bądź kolorową posypką. Jako że u nas produkcja była ekspresowa o tym rozwiązaniu pomyślałam dopiero później 😉 Ale wykorzystam przy następnej partii czekoladowych płatków 🙂 

przekąska na karnawał - płatki zbożowe w czekoladzie

przekąska na karnawał – płatki zbożowe w czekoladzie

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice