SZPARAGI W SAŁATCE

Szparagi to chyba jeden z hitów tej wiosny. Gdzie się nie obejrzę tam albo szparagi, albo rabarbar… Powoli zaczyna też „atakować” botwinka 😉

Szparagi dzisiejsze to efekt naszej weekendowej zabawy w kuchni. Mieliśmy w końcu chwilę czasu, żeby nacieszyć się produktami Barilla 🙂 Kto śledzi nasz fanpage zauważył, że jakiś czas temu miałam przyjemność uczestniczyć w warsztatach kuchni włoskiej. Teraz w domowym zaciszu testujemy przepisy. Niebawem podzielimy się nowymi pomysłami – a dziś zapraszam na szybką sałatkę z dodatkiem szparagów.

Składniki: 

  • 2 szklanki ugotowanego  makaronu Casarecce
  • 8 jajek przepiórczych
  • pęczek zielonych szparagów
  • 4 łyżki sosu szafranowego

Z całej sałatki najwięcej czasu zajmie nam gotowanie makaronu i jajek – to dlatego od nich zaczynamy przygotowanie. W czasie gdy one się będą gotowały my obcinamy główki szparagów (to tę część wykorzystamy do przygotowania sałatki ) i lekko obgotowujemy. Pamiętajcie, ze same główki są bardzo delikatne i nie należy ich długo gotować.  Następnie jeśli nie mamy zapasu w lodówce, to szybko robimy sos szafranowy.

Ugotowany makaron odcedzamy, dodajemy do niego połówki jajek przepiórczych, podgotowane zielone szparagi i całość polewamy domowym sosem szafranowym.

 

szparagi zielone sałatka ze szparagami

Gotowa sałatka ze szparagami

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice