HALLOWEEN … JUŻ PO

Halloween minęło… to było kilka dni zabaw w kuchni – kulinarnych i nie tylko. Były też prace ręczne – wycinanie lampionów.

Halloween nam kojarzy się przede wszystkim z dynią, pomarańczowym kolorem i … lampionami domowej produkcji. Takie dyniowe lampki bardzo łatwo jest zrobić. A dziś pochwalimy się naszymi dwoma strrrrrrasznymi lampionami.

Do przygotowania lampionu potrzebujemy:  ładną dynię, świeczkę i nożyk. My podczas naszych zabaw oprócz tradycyjnego noża użyliśmy specjalnego nożyka do wycinania dyni. Do zabaw można też przygotować sobie wycięte z papieru wzory oczu, nosa czy ust – my nie robiliśmy tego. Poszliśmy na tzw. żywioł.

Oto kilka zdjęć naszych lampionów – gotowych oraz w trakcie tworzenia.

1

Przygotowanie zaczynamy od odcięcia czapeczki.

 

2

Następnie trzeba usunąć ze środka dyni pestki – nożyk okazał się w tym bardzo pomocny

3

I przystępujemy do wycinania otworów – oczy, nos, buzia i …. uszy !!

4

Już prawie skończyliśmy nasz lampion na Halloween

A oto i nasze gotowe lampiony – w tym roku wykonaliśmy dwie sztuki 😉 Jak Wam się podobają ?

halloween lampion

 

1A na koniec mam dla Was filmik, na którym widać nasz nożyk 😉 Za rok przed Halloween Wam o nim przypomnę 😉 Bo to naszym zdaniem super sprawa 😉 Dzieciaki super bawiły się w wycinanie lampionów, a ja nie osiwiałam ze strachu o Ich paluszki i inne części ciała 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice