KALENDARZ KULINARNY GRUDZIEŃ 2013

Kalendarz kulinarny tym razem publikuję z małym opóźnieniem. Ale jest … czyli dostaniecie ode mnie kolejną porcję wydarzeń kulinarnych i okołokulinarnych na grudzień.

kalendarz na grudzień jest napięty – nie tylko ten mój kulinarny. Wszak za chwilę Święta.. trzeba lepić pierogi, smażyć rybę a może i pierniczki dekorować. Czy znajdziecie czas na chwilę relaksu i odwiedziny któregoś z jarmarków ?  Bo nie ukrywajmy – kalendarz kulinarny na grudzień wokół Świąt się kręci.

O jarmarkach we Wrocławiu i Warszawie pisałam w kalendarzu na listopad – dziś tylko przypomnę, ze trwają one nadal. A co oprócz tego ?

Do 26 grudnia potrwają Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie. O tym co znajdziecie na Rynku Głównym poczytajcie na stronie Kongregacji Kupieckiej.

Od 5 grudnia do 23 potrwa Jarmark Bożonarodzeniowy na Targu Węglowym w Gdańsku.  Oprócz części kulinarnej ma być sporo pomysłów na prezenty i dekoracje świąteczne. Będą też imprezy towarzyszące – szczegóły znajdziecie na stronie Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Również w Trójmieście odbędzie się prezentacja świątecznych słodkości cukierni T.Deker Patissier & Chocolatier.  O tym gdzie 7 grudnia możecie spotkać Tomasz Dekera poczytacie na stronie wydarzenia.

A dzień później – 8 grudnia – również nad morzem odbędzie się Festiwal Pomuchla. To już XV edycja tego wydarzenia, podczas którego spotkać będzie można np. Jakuba Kuronia.

Od 12 grudnia zapraszamy natomiast do Torunia. Tutejszy jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 23 grudnia i organizowany jest przez Targi Toruńskie Sp. z o.o. 

Tylko 4 dni – od 12 do 15 grudnia potrwa natomiast Warmiński Jarmark Świąteczny. O tym co będzie się działo na olsztyńskiej starówce poczytacie tutaj.

Oczywiście w naszym mieście też odbywa się Jarmark 😉 Wszystkich łodzian zapraszamy do Manufaktury. Tutaj do 23 grudnia można poszukać prezentów, ozdób czy pomysłów na świąteczne potrawy 🙂

To tylko część świątecznych Jarmarków 😉 Tego typu imprezy odbędą się również w Poznaniu ( od 14  do 22 grudnia w Centrum Handlowym Auchan Komorniki czy też od 13 do 22 grudnia w Galerii Ostrowiec Świętokrzyski) , Bydgoszczy  ( od 14 do 22 grudnia w Domu Mody Drukarnia )

kalendarz kulinarny

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

2 komentarze to “KALENDARZ KULINARNY GRUDZIEŃ 2013”

  1. Kasia pisze:

    Proszę Jolu 🙂 Po wizycie na Jarmarku daj znać jak było 😉 Chętnie poczytam na pysznej kuchni o twoich wrażeniach 😉

  2. Jola pisze:

    W tym roku wybieram się na jarmark świąteczny w Gdańsku.
    Dziękuję Kasiu za przypomnienie 🙂

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice