DESER LODOWY PORZECZKOWY

Deser lodowy jest doskonały na obecne pogody. Jest jeszcze lepszy, gdy można go szybko wykonać. I taki właśnie jest nasz dzisiejszy deser. 

Deser lodowy … z porzeczkami… w wersji dla dorosłych…  taka nasza granita … przy okazji przetestowaliśmy naszego pomocnika kuchennego – Ci którzy śledzą profil Gotuj z rodzinką zauważyli pewnie, że w naszym domu pojawił się blender Braun. 

 

 

Składniki:

  • 250-350 ml porzeczek czerwonych
  • 75 ml wódki porzeczkowej 

Porzeczki myjemy i obrywamy z gałązek. Obskubujemy również szypułki. Tak przygotowane owoce miksujemy. Następnie dolewamy alkohol i mieszamy całość. Możecie ew. dosłodzić odrobinę masę – ja lubię ten kwaśny, lekko cierpki posmak porzeczki. 

Tak przygotowaną masę przelewamy do pojemnika i wstawiamy do zamrażarki. Po kilku godzinach możemy podawać nasz deser. 

Jeśli chcecie mieć gładką masę, to przed dolaniem alkoholu przelejcie zmiksowane porzeczki przez sito. Nam osobiście pesteczki nie przeszkadzają, wręcz nasza granita zyskała na ich pozostawieniu. 

deser lodowy porzeczkowy granita porzeczkowa domowe lody

Gotowy deser lodowy

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

1 Komentarz to “DESER LODOWY PORZECZKOWY”

  1. Misiaczka pisze:

    Szkoda, że już teraz dni są zimne, bo bym z chęcią zrobiła sobie taki deser.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice