DIETETYCZNE REWOLUCJE

Dietetyczne rewolucje – kto ich nie wprowadzał na wiosnę. Ja również zmienię troszkę w mojej diecie. Dzięki firmie Oleofarm miałam okazję dowiedzieć się troszkę na ten temat.

Dietetyczne rewolucje to cykl spotkań w ramach Fabryki Zdrowia. 13 kwietnia miałam okazję spotkać się z innymi blogerami ( w większości z Łodzi) w pięknym hotelu Andel’s na warsztatach. Podczas spotkania nie tylko dowiedzieliśmy się kilku nowych rzeczy na temat prawidłowego sposobu odżywiania opartego na zdrowych tłuszczach, będących źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3-6-9. Mieliśmy również okazję poznać produkty Oleofarm oraz stworzyć nasze własne sałatki.

Zacznijmy jednak od początku. A na początku, zaraz po powitaniu nastąpiła część teoretyczna. Dietetyk Pani Monika Czarnota opowiedziała o ofercie firmy, właściwościach zdrowotnych olejów oraz soków. Mogliśmy również spróbować soków, które są bogatym źródłem polifenoli, witamin i innych składników. Największe zainteresowanie wzbudził chyba sok z noni, choć mało kto odważył się go spróbować. Mi osobiście najbardziej smakował sok z owoców grantu oraz wyciąg z pnia brzozy z dodatkiem mięty. A po naszej degustacji pozostały tylko takie barwne szklaneczki

SOKI

Teraz przyszedł czas na małą wycieczkę po hotelu. naszą metą była kuchnia bankietowa – to w niej ubrani w fartuszki i jakże twarzowe czapki przystąpiliśmy do części warsztatowej. Pod okiem szefa kuchni Mirosława Jabłońskiego mieliśmy przygotować nasze wersje zdrowych sałatek. Jednak zanim zabraliśmy się do ciężkiej pracy spróbowaliśmy jeszcze kilka olejów z portfolio marki. Degustowaliśmy olej krokoszowy, olej z dzikiej róży czy też olej z orzechów laskowych. moje serce podbił swym kolorem olej krokoszowy – cudna barwa i smak też ciekawy.

A oto i moje dwie sałatki wykonane podczas części warsztatowej – nie wiem czemu ale jakoś nastrój na owoce mnie ogarnął 😉

dietetyczne rewolucje

Sałatka z tofu

dietetyczne rewolucje sałatka

Sałatka owocowa z dodatkiem oleju z pestek dzikiej róży

Następnie udaliśmy się do hotelowej restauracji, gdzie przy lampce wina degustowaliśmy nasze sałatki.  Wszystkie były smaczne i zdrowe.  To spotkanie dostarczyło mi nowych inspiracji kuchennych. Więc niedługo na blogu zobaczycie wysyp sałatek 😉

Na koniec jeszcze zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie… dostaliśmy upominki od Oleofarm i hotelu Andel’s … I pozostał niedosyt, że tak krótko to trwało. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś firma zorganizuje podobne spotkanie i będę mogła również w nim uczestniczyć.

A Was zapraszam również na blog  Łasucha klik, do kuchni pachnącej bzem klik, czy też do Moniki klik   . Zobaczcie jakie sałatki zrobiły dziewczyny – szczególnie wersja Moniki jak zwykle jest pomysłowa 😉

grupowe

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

2 komentarze to “DIETETYCZNE REWOLUCJE”

  1. KassiaW pisze:

    Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie latwo ale trzeba sie wziac za siebie. Szukalam duzo w internecie i mam juz dobry sposob na odchudzanie, wpiszcie sobie w google – xxally radzi jak szybko schudnac – i powiedzcie co o tym sadzicie.

  2. Joasia pisze:

    Widziałam zdjęcia w gazecie. Swoją drogą szef kuchni chyba zdrowych sałatek nie jada.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice