ŻEBERKA W SZYBKOWARZE

W szybkowarze była już golonka ( bardzo chętnie czytacie przepis na nią za co dziękujemy ) … dziś pokażemy Wam natomiast … żeberka w szybkowarze.

Żeberka  w szybkowarze powstały z myślą o Koneserze – ostatnio ma fazę na kaszę ( najlepiej gryczaną ) , kiszone ogórki i … gulasz ( tutaj mięsko nie jest ważne – najlepsze jest takie na maksa rozgotowane ) . Nie ukrywajmy – przygotowanie gulaszu trwa. No chyba że skorzysta się  z pomocy szybkowaru. Wtedy ani się obejrzymy i już mamy obiadek 😉

Składniki:

  • 1 kg żeberek
  • 2 cebule
  • 20 dkg suszonych grzybów ( u nas prawdziwki tym razem )
  • 2 łyżki oleju
  • przyprawy – pieprz, sól, liść laurowy
  • woda

 

Suszone grzyby zalewamy gorącą wodą i odstawiamy na chwilę.

Żeberka kroimy na kawałki. Siekamy cebulę.

W szybkowarze rozgrzewamy olej i rumienimy na nim zarówno mięso jak i cebulę. Następnie zalewamy wodą z suszonymi grzybami ( dolewamy ew. czystej wody  – ma ona prawie zakrywać  żeberka ) i dodajemy przyprawy.

Zakrywamy szybkowar i czekamy… od momentu zagotowania i wystrzelenia „grzybka”  gotujemy gulasz na małym ogniu przez około 30-40 minut. Następnie pamiętajmy o bezpiecznym zakończeniu gotowania – spuśćmy najpierw parę / ciśnienie z szybkowara i dopiero otwierajmy.

Tak przygotowane żeberka są delikatne i same odchodzą od kosteczek. Skoro Koneserowi taki obiadek smakuje to.. co tu dodawać – nie ma lepszej rekomendacji 🙂

żeberka w szybkowarze, kasza, gulasz

Żeberka gotowane w szybkowarze – podane z ulubioną kaszą Konesera i kiszonymi ogórkami

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

1 Komentarz to “ŻEBERKA W SZYBKOWARZE”

  1. Ed pisze:

    ładne zdjęcia. Pozdrawiam.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice