PIJANE MISIE

Pijane misie – miałam na nie ochotę od dawna. Już nawet nie pamiętam kiedy znalazły się na mojej liście „do zrobienia”. Tylko w domu zawsze był brak materiału do ich wykonania.  W końcu nastał taki dzień, że oba składniki miałam pod ręką.

Pijane misie w efekcie stały się pijanymi literkami ale – na smak to nie wpłynęło 😉 A nawet zmiana żelek wyszła im moim zdaniem na dobre. 

 

Składniki:

 • 200 g żelek
 • 250 ml alkoholu – ja wybrałam Lubelską Ananasową

I oto koniec składników na pijane misie – literki. Do ich przygotowania potrzebujemy jeszcze tylko chwilę cierpliwości.

Jak przygotować ” pijane literki” Żelki należy zalzć alkoholem, umieścić w szczelnie zamkniętym naczyniu i wstawić do lodówki. 

Następnego dnia rano żelki były już miękkie, i przesiąknięte ananasem z alkoholem.  Dzięki przykryciu miseczki % nie ulotniły się całkowicie, więc przekąski tej nie szykujcie, gdy przy stole będą dzieci. Chwila nieuwagi pociechy mogą skosztować pijanego misia.

pijane misie żelki na alkoholu

Gotowe pijane misie – literki czekają na konsumpcję

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

3 komentarze to “PIJANE MISIE”

 1. Kasia pisze:

  A widzisz – arbuz z alkoholem jeszcze przede mną 😉 na razie była pierwsza wersja toru arbuzowego ;)ale w weekend tworząc nową jego wersję może zrobię i pijanego arbuza ?

 2. Ania pisze:

  Uwielbiam ! Zapraszam do nas na konkurs

 3. Magda pisze:

  Pijany arbuz już za mną, trzeba spróbować żelek :D:D

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice