SOS MALINOWY BEZ GOTOWANIA

sos malinowy bez gotowania domowy lody z sosem malinowym

Sos malinowy można kupić w sklepie gotowy albo pokusić się o jego zrobienie w domu. Taki domowy nie jest trudny w przygotowaniu.

Sos malinowy dzisiejszy nie wymaga gotowania. Jest dobry do spożycie od razu po przygotowaniu. Doskonały do lodów, deserów i ciast.

Składniki:

  • 250 g malin
  • łyżeczka soku z cytryny
  •  2 do 5 łyżek cukru pudru

Do przygotowania ego sosu będzie nam potrzebna miska oraz sitko. dodatkowo chwila cierpliwości przy przecieraniu owoców.

Sos malinowy – domowy można robić na kilka sposobów. Ja dziś przedstawiam Wam mój ulubiony – taki który nie wymaga gotowania.  Owoce malin delikatnie płuczemy. Następnie układamy porcjami na sitku i za pomocą łyżki przecieramy. Na sitku mają nam pozostać tylko pestki.

Proces ten wymaga odrobiny cierpliwości i …  jego efektem ubocznym może być jakiś odcisk na palcu.

Przetarty sok – mus malinowy mieszamy z sokiem z cytryny i 2 łyżkami cukru pudru. Po całkowitym rozpuszczeniu cukru próbujemy gotowy sos – jeśli jet nadal kwaśny dosładzamy kolejną łyżkę.

Gotowy sos przechowujemy w lodówce przez maksymalnie tydzień .

Oto nasz zestaw do przecierania malin na sos malinowy

Oto nasz zestaw do przecierania malin na sos malinowy

sos malinowy bez gotowania domowy lody z sosem malinowym

Gotowy sos malinowy podajemy na przykład do lodów waniliowych

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

2 komentarze to “SOS MALINOWY BEZ GOTOWANIA”

  1. Ania pisze:

    Zrobiłam go do klusek na parze i świetnie się sprawdził 🙂 Trochę go zmodyfikowałam – zamiast cukru 3 łyżki miodu gryczanego i dodatkowo 3 listki mięty, a sok cytrynowy pominęłam, bo moje maliny były bardzo kwaśne. Żyć, nie umierać 🙂 Dziękuję za inspirację 🙂

  2. iza pisze:

    sliczny ma kolorek!!! taki domowy jest najlepszy

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice