PIEROGI Z TRUSKAWKAMI UFO

Pierogi z truskawkami w sezonie truskawkowym być muszą. Dziś jednak troszkę inna wersja – i ciasta i kształtu. Dzieci je kochają 😉

Pierogi z truskawkami w kształcie.. ufo. kto nie chciałby żeby wylądowały na jego talerzu. U moich smyków pojawiło się kilka. Wszystkie pochłonęły czarne dziury, czyli ich brzuszki.


  Składniki: 

 • 500 g mąki
 • 1 szkl ciepłej wody
 • 1 łyżeczka cukru
 • 1/2 laski wanilii
 • szczypta soli
 • 250 – 300 g dużych truskawek

Do mąki wlewamy ciepłą wodę i zaczynamy wyrabiać ciasto. Po chwili dodajemy sól, cukier i ziarenka z wanilii. Wyrabiamy energicznie przez kilka minut aż ciasto będzie gładkie i elastyczne.

Odkrawamy po kawałku i wałkujemy cienko. Za pomocą szklanki czy innego okrągłego przedmiotu wycinamy kółka.

I przystępujemy do klejenia naszych pierogów – ufo. Na jednym kółku kładziemy truskawkę i przykrywamy drugim kawałkiem ciasta. Zlepiamy ze sobą kółka – możemy fantazyjnie ozdobić miejsce złączenia – np. dociskając je widelcem.

Pierogi przed ugotowaniem będą wyglądały tak

pierogi z truskawkami dla dzieci

Pierogi ufo z truskawkami

Tak przygotowane pierogi wrzucamy do osolonego wrzątku i gotujemy. Od momentu wypłynięcia liczymy około 3 minut i możemy odcedzać. 

Nasze pierogi z truskawkami zostały podane ze świeżymi truskawkami. Z serka homogenizowanego zrobiłam im oczy – co by kosmitów choć troszkę przypominały. Mina dzieci na widok takiego obiadu – bezcenna 😉 

Pierogi z truskawkami wylądowały

Pierogi z truskawkami wylądowały

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

1 Komentarz to “PIEROGI Z TRUSKAWKAMI UFO”

 1. whiness pisze:

  Dzień dobry 🙂

  Banerek do akcji jest w dziale „Banery akcji” na samej górze bloga.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice