ZUPA OGÓRKOWA

zupa ogórkowa

Zanim ogłoszę wyniki konkursu z marką Winiary, zapraszam na przepis – dziś zupa ogórkowa. To kolejna po „ryżówce” zupa, którą moje szkraby mogą jeść non stop.

Zupa ogórkowa gotowana jest więc u nas często. Często też z nią eksperymentujemy. Jednak dziś tradycyjna wersja. Bez udziwnień i innych dodatków.

Składniki:

  • 2 marchewki
  • 1 pietruszka
  • 1/2 selera
  • 1 mały por ( biała część )
  • 1 plaster schabu
  • 4 duże ogórki kiszone
  • 4 ziemniaki
  • liść laurowy, ziele angielskie, sól, pieprz

Zupa ogórkowa nie jest trudna w przygotowaniu – pamiętać należy tylko o jednym – gotujemy ziemniaki albo w osobnym garnuszku, albo dodajemy ogórki do zupy, jak ziemniaki będą już miękkie. Ja wybieram zawsze wariant numer 1 🙂

Ale zacznijmy od początku – włoszczyznę obieram i kroję w plasterki. Jeśli Wasze dzieci nie lubią pływających warzyw lub Wy sami ich nie jadacie to zostawcie warzywa w całości i potem je wyjmijcie. Ja jednak uczę moje dzieci, że zupkę je się ze wszystkim – z selerem też 😉 Do warzyw dodaję schab ( moim zdaniem ogórkowa na kawałku schabu jest najlepsza – na kurczaku jest zbyt delikatna ), liść laurowy, ziele i kilka ziarenek pieprzu. Zalewam wszystko wodą i gotuję wywar.

W tak zwanym między czasie – obieram ziemniaki, kroję w kosteczkę i gotuję w małym garnuszku. Jeszcze muszę zetrzeć ogórki na tarce – wybieram tą z grubymi oczkami. Dodatkowo trę ogórki razem ze skórką. Dla mniejszych dzieci polecam na początku obierać ogórki ze skóry.

Kiedy wywar jest już ugotowany, dodaję do niego miękkie ziemniaki i przetarte ogórki. Gotuję całość jeszcze kilka minut i dopiero na tym etapie ew. dodaję sól. Czasem ogórki są na tyle słone, iż nie ma takiej potrzeby.

A potem zjadamy z Młodymi 🙂

 

zupa ogórkowa

zupa ogórkowa

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice