WÓDKA TRUSKAWKOWA

Wódka truskawkowa, tak samo jak nalewka były na mojej liście „do zrobienia” od pewnego czasu. W tym roku postanowiłam zrealizować jak najwięcej pozycji z tego zestawienia. Zapraszam więc Was na moją wersję wódki smakowej.

Wódka truskawkowa to dopiero pierwsza pozycja z listy jaką Wam przedstawiam. Przy okazji zdradzę tylko, że na liście tej znalazły się nie tylko domowe alkohole ale również sałatki, ciasto czy też domowe przetwory.

 

Składniki:

  • 500 g truskawek
  • 500 ml wódki czystej
  • 1 laska wanilii

Wódka truskawkowa jest prosta w wykonaniu. Nie potrzebuje też tyle czasu co nalewka, aby być smaczna i gotowa do spożywania. Oto jak ją przygotowałam.

W słoju umieściłam umyte i pokrojone truskawki. Laskę wanilii rozcięłam i dodałam do truskawek. Następnie zalałam wszystko czystym alkoholem. Pamiętajcie – jeśli chcecie aby Wasze domowe trunki były dobre nie oszczędzajcie na jakości alkoholu który wykorzystujecie do ich przygotowania.

Słoik odstawiłam w ciemne miejsce na 48 godzin. 2-3 razy dziennie mieszałam jego zawartość, patrząc równocześnie jak zmienia się barwa alkoholu. 

Po dwóch dniach zlewamy gotową wódkę truskawkową  przez sitko do butelek. 

Gotowa wódka truskawkowa jest dobra sama w sobie. Ale można również wykorzystać ją jako bazę do drinków. Nie znaleźliśmy tylko zastosowania na truskawki – ale może ktoś ma pomysł do czego takie truskawki z wódki wykorzystać ? 

wódka smakowa truskawkowa domowa

Gotowa domowa wódka truskawkowa

 

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice