SŁODKA ROLADA

Słodka rolada powstała w odpowiedzi na sernik na zimno mych dzieci 😉 To ciąg dalszy naszej zabawy z żelkami, czy też piankami. Obiecuję, że już niedługo zobaczycie jeszcze min. 2 efekty naszych zabaw.

Słodka rolada to 3 rzeczy, które moje dzieci lubią – pianki, galaretki i … czekoladowe markizy. Słodkie, kolorowe i … zrobione razem z mamą … czy może być coś lepszego na deser ? 

Składniki:

  • 20 szt pianek  JOJO Marshmallow
  • 10 czekoladowych markiz 
  • 2 łyżki masła 
  • galaretki – Blue Curacao, Pink Margarita i Mojito

Przygotowanie deseru zaczynamy od galaretek. Każde opakowanie rozpuszczamy w 250 ml wody i odstawiamy do stężenia.

Czekoladowe markizy kruszymy za pomocą miksera, blendera lub po prostu tłuczkiem do mięsa, czy wałkiem ( przypominam, że ostatnia metoda jest szczególnie lubiana przez dzieci ) .

W misce w kąpieli wodnej umieszczamy masło i 10 pianek. Na wolnym ogniu rozpuszczamy pianki – uważajcie bo masa przywiera do miski, a zbyt duża temperatura może doprowadzić do jej przypalenia. Kiedy pianki się rozpuszczą dodajemy do nich pokruszone ciastka i mieszamy na gładką masę. Tak przygotowaną czekoladową masę wykładamy na folię spożywczą. Rozprowadzamy ją niezbyt grubą warstwą – szeroką na około 15 cm.

Odstawiamy masą na około 20 minut do lekkiego przestygnięcia. Ma nie być gorąca, ale nadal ma pozostać elastyczna.  Na takiej masie układamy około 5 cm od brzegu w jednym rzędzie  pozostałe pianki – te które się nie zmieszczą mogą zostać ułożone w Waszych brzuchach 😉 następnie zwijamy delikatnie naszą roladę, owijamy szczelnie i mocno folią i wstawiamy do lodówki na min. godzinę.

Po tym czasie mamy już schłodzoną, gotową, słodką roladę oraz galaretki. Teraz pozostało tylko podanie naszego deseru. Roladę kroimy ostrym nożem na plastry – około 1,5 cm grubości. Galaretki kroimy nożem w kosteczkę i mieszamy ze sobą kolorowe kawałki.

Na talerzykach układamy galaretki, a na nich słodką, piankową roladę. Jeśli będzie Wam za mało słodyczy to do deseru można dodać lody lub bitą śmietanę 😉

 

słodka rolada marshmallow

Gotowa słodka rolada

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice