FOODMARKET – WRAŻENIA

Foodmarket to jedna z łódzkich restauracji.  Lokal bazujący troszkę na idei baru mlecznego w eleganckim wydaniu.

Kilka dni temu odwiedziliśmy Foodmarket na ul. Wróblewskiego 16/18. Udaliśmy się całą rodziną na niedzielny, spokojny obiad… Czy było warto ? czy nam się podobało ? o tym poniżej przeczytacie.

Foodmarket od razu zaskoczył nas wielkością – przestronne wnętrze podzielone na dwie strefy. Jedna od razu przypadła do gustu moim szkrabom – to część rodzinna. Znajdziemy w niej oprócz prostych stolików wielki.. naprawdę wielki kącik zabaw dla dzieci. I to jest  PLUS dla lokalu.

Kącik dla dzieci w restauracji

Kącik dla dzieci w restauracji

Szybko się niestety okazało się, że ten plus to równocześnie minus. Bo jak zająć się jedzeniem skoro obok takie fajne zabawki ? Dlatego proponuję Wam – jeśli udacie się z dziećmi do Foodmarket nie pokazujcie im przed obiadem placu zabaw  🙂

Sam bufet umiejscowiony jest na samym końcu lokalu. I tutaj ode mnie minus. Wciśnięte w kąt lady, bez wyraźnego oznaczenia kierunku kolejki ( no chyba, że nam na wzrok padło ) … Wybór jedzenia duży – każdy znajdzie coś dla siebie. Tylko, że w tym samym momencie  zapala się lampka – mało ludzi w lokalu, sporo gotowych potraw…  no nic – raz się żyje … Skompletowaliśmy zamówienie dla naszej czwórki ( choć łatwe to nie było ) … Obsługa w tym kompletowaniu nie pomagała zbytnio – ale może to własnie kwestia zbyt dużego wyboru i co za tym idzie zbyt dużej powierzchni bufetu ?

to mniej więcej 1/3 całego bufetu ... a może i 1/4

To mniej więcej 1/4 całego bufetu … a może i 1/5

Zdecydowaliśmy się zarówno na dania obiadowe jak i desery … Na naszych talerzach znalazły się między innymi naleśniki ( wiadomo że dla Konesera ) , kawał mięsa po postacią kotletów ( Pulpecja i tatuś ) a ja skusiłam się na danie przygotowane przez szefa kuchni … Sałatkę Szefa Kuchni z kurczakiem sous vide i miodowo-musztardowym vinegrette ( to ją widzicie na pierwszym zdjęciu ) a na deser między innymi creme brulee.

Potrawy na naszych talerzach były poprawne. Pewnej części ciała nie urywały. Zdecydowanie na ich tle wyróżniała się sałatka przygotowana przez szefa kuchni – to było dobre, a nawet bardzo dobre .

Czy warto wybrać się do Foodmarket ? Na pewno tak – choćby dla samej sałatki 🙂 Na pewno jest to lokal w którym nie będziecie się czuć z dziećmi dziwnie. Nikt z obsługi nie będzie zerkał, czy przypadkiem nie zrzucają dzieci nic ze stołu, czy nie plamią śnieżnobiałego obrusu … Jednak pamiętajcie, że jest to bar – szybkie jedzenie, w miarę przystępne ceny.

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice