KALENDARZ KULINARNY PAŹDZIERNIK 2013

Kalendarz kulinarny na październik – czyli znowu coś się dzieje w temacie kulinarnym 🙂 Spis nadchodzących wydarzeń.

Kalendarz kulinarny jak już wcześniej Wam pisałam, ma być zbiorem informacji o wydarzeniach, targach, wystawach, festiwalach – wszystkim co ma związek z kuchnią. W moim kalendarzu znajdą się mniejsze i większe wydarzenia – tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

5 października w Galerii Krakowskiej odbędą się VI Mistrzostwa Polski w  Carvingu Warzyw i Owoców. Publiczność może oglądać jak powstają małe działa sztuki w 2 kategoriach – „Muzyka” i temat niespodzianka.

6 października nie tylko mieszkańcy Sląska mogą wybrać się do Wojsławic na III Śląski Festiwal Kapusty, na którym między innymi odbędzie się konkurs szatkowania kapusty. Więcej szczegółów na temat tego wydarzenia znajdziecie na stronie Arboretum w Wojsławicach.

W dniach 11-13 października zapraszam Was do mojego rodzinnego miasta – Łodzi. To tutaj odbędą się Targi NATURA FOOD. Ale nie tylko – w tym roku zostały one połączone z Festiwalem Kawy, Herbaty i Czekolady. Czeka nas wobec tego weekend pełen wrażeń – w planie m.in warsztaty dla dzieci czy też pokazy kulinarne (więcej informacji znajdziecie na stronach festiwalowych )

Jeśli do Łodzi Wam nie po drodze, to możecie 13 października wybrać się na X już Dolnośląski Festiwal Dyni. Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza m.in. na konkurs kulinarny.

18-19 października znowu warto spędzić w moich stronach. Już nie Łódź, lecz Spała. To tutaj kolejny Hubertus Spalski i Spalski Festiwal Kulinarny „OSWAJAMY DZICZYZNĘ”.

25 października mieszkańcy Bydgoszczy (ale nie tylko ) mogą poobserwować uczestników XI Kujawsko-Pomorskich Potyczek Kulinarnych. Szkoda, że to akurat piątek, bo sama pojechałabym pooglądać zmagania z gęsiną . 

Ostatni weekend października warto spędzić w Wejherowie. To tam odbędzie się II Edycja Carvingowych Mistrzostw Polski Juniorów.

kalendarz kulinarny

 

Przypominam, iż cały czas czekam też na informacje od Was o ciekawych wydarzeniach ( to np. dzięki czytelniczce z Krakowa wiem o Mistrzostwach 🙂 a co za tym idzie – mogłam i z Wami podzielić się taką informacją ) . Wspólnie stworzymy kalendarz kulinarny na następny miesiąc, a może i rok 🙂 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice