KALENDARZ KULINARNY WRZESIEŃ 2013

Kalendarz kulinarny to nowy cykl na blogu. Co miesiąc będę Wam prezentowała nadchodzące wydarzenia  kulinarne i nie tylko. Jednak wszystko będzie związane z kulinariami.

Dziś zapraszam na część pierwszą kalendarza kulinarnego – czyli co przyniesie nam wrzesień 2013. Jakie festiwale i gdzie się odbędą. Może gdzieś są organizowane jakieś wystawy ? To wszystko w dzisiejszym wpisie 🙂 Zapraszam do lektury.

Wydarzenie na które chcę Wam zwrócić uwagę to Ogólnopolski Festiwal Zalewajki w Radomsku. Co takiego szczególnego jest w tym wydarzeniu ? Otóż w najbliższą niedzielę 8 września odbędzie się tam próba pobicia dotychczasowego rekordu Polski w ilości ugotowanej zalewajki. Fajne ? Ale to nie koniec … Ugotowaną zalewajkę będzie można skosztować za symboliczną złotówkę – i tutaj przechodzimy do sedna sprawy. Zebrane pieniążki przeznaczone będą na pomoc podopiecznej Fundacji Wcześniak – Zosi Wieloch. To właśnie Jej tata – Przemysław Wieloch i Jego  przyjaciel Waldemar Hołówka podejmą się próby bicia rekordu. Więcej o Zosi i o tym jak możecie Jej pomóc przeczytacie tutaj. Zaś o Ogólnopolskim Festiwalu Zalewajki więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie – klik.

581080_416809705105633_1055037243_n

 

Już dziś rozpoczął się natomiast w innej części Polski – Europejski Festiwal  Smaku. Odbywa się on w Lublinie i potrwa do niedzieli. O wystawcach, planie festiwalu a także pokazach np. Grzegorza Łapanowskiego przeczytacie tutaj.

Już jutro 7 września odbywa się w Piszu Regionalny Festiwal Runa Leśnego, zaś za tydzień w Ostródzie Regionalny Festiwal Potraw z Ziemniaków. Więcej informacji o obu imprezach znajdziecie tutaj.

A w kolejny weekend również kilka wydarzeń. Na początek zapraszam Was na Ogólnopolski Festiwal Pasztetników i Potraw z Gęsi. O tym co czeka na odwiedzających Ostrzeszów w niedzielę 15 września poczytacie na przykład tutaj.

14 oraz 15 września w Pelpinie odbędzie się Jarmark Cysterski. O tym co się tam będzie działo i jak wyglądały dotychczasowe jarmarki poczytacie na stronie internetowej – klik.

Żeby wybór był jeszcze trudniejszy to w 2 weekend września odbywa się również Święto Grzybów. Miłośnicy grzybobrania mogą na przykład wystartować w Mistrzostwach Europy w Zbieraniu Grzybów.  O tym co jeszcze będzie działo się w Węglińcu przeczytacie tutaj

W tym samym czasie mieszkańcy Łodzi i nie tylko mogą wybrać się do Spały. Jak co roku odbędą się tam Dożynki Prezydenckie.  Szczegółowy plan imprezy oraz informacje o sposobach dojazdu znajdziecie tutaj.

W ostatni weekend września również można spędzić czas na Dolnośląskim Święcie Miodu i Wina w Przemkowie. Będzie to już XIV edycja tego wydarzenia. Szczegóły na stronie internetowej – klik.

28 lub 29 września warto również wybrać się do Wysowej. Od kilku lat organizowane jest tam Święto Rydza. Więcej o imprezie, Jej organizatorkach i samych rydzach poczytać możecie tutaj.

 

I to na razie wszystkie wydarzenia jakie udało mi się dla Was zebrać. A pod koniec września zapraszam do poczytania co przyniesie nam październik. Jeśli w Waszych okolicach mają miejsca jakieś fajne wydarzenia, albo Wy sami organizujecie jakieś spotkania i pikniki. na które chcecie zaprosić innych blogerów i nie tylko – piszcie. Nasz adres gotujzrodzinka@wp.pl

kalendarz kulinarny

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice