ŚLEDZIE W MAJONEZIE

śledzie

Śledzie w majonezie to kolejny pomysł na rybkę – czy to na Święta, na Sylwestra czy inną okazję. W sumie to ostatnio u nas w domu śledzik na stole jest przy każdej okazji ( i bez okazji również )

Dzisiejsze śledzie w majonezie powstały troszkę z tęsknoty za sosem korniszonowym. Nie jest to oczywiście tamten sos korniszonowy – ale nuta korniszonów i musztardy się w śledziach znalazła ;)

Składniki:

  • 3 filety śledziowe solone
  • 3 łyżki majonezu
  • 1 łyżka musztardy kremskiej
  • ok 10 korniszonów
  • 1 łyżka kaparów

Tak jak w przypadku wczorajszych śledzi w oleju tak i tym razem zaczęliśmy od wypłukania solonych płatów. 

Podczas gdy śledzie moczyły się w zimnej wodzie, my pokroiliśmy korniszony w plasterki, zaś kapary drobno posiekaliśmy. W miseczce wymieszaliśmy majonez, musztardę i dodaliśmy kapary z korniszonami.

Wypłukane filety śledziowe pokroiliśmy w paseczki. Następnie dodaliśmy je do sosu majonezowo -musztardowego i delikatnie wymieszaliśmy.

Tak przygotowane śledzie w majonezie przechowujemy w lodówce. Przed podaniem można jeszcze na wierzchu położyć kilka plasterków korniszonów lub jeśli ktoś ma chęć – gałązkę koperku :) 

  

śledzie w majonezie z musztardą

Gotowe śledzie w majonezie

 A jeśli lubicie śledzie polecam też wersję z rodzynkami czy suszonymi pomidorami i ziołami. A już nie długo kolejne propozycje na śledzika – będzie majonezowo i nie tylko :) 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

1 Komentarz to “ŚLEDZIE W MAJONEZIE”

  1. kulinarna148 pisze:

    takich w majonezie nie jadłam, potrawa dość kaloryczna.
    Pozdrawiam

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice