GRILLOWANE BANANY – DESER Z GRILLA

Grillowane banany były w moich planach od dawna. Zawsze jednak brakowało albo bananów, albo grilla. No i publiczności, które deser z grilla zje. 

Grillowane banany powstały na koniec naszego urlopu. Jako słodkie zakończenie przygody z nowymi miejscami, smakami i ludźmi. A towarzyszące nam dzieci były zachwycone – zamiast mięska tym razem coś słodkiego 😉 

Składniki ( na 6 osób ) :

 • 6 bananów
 • 6 kostek czekolady ( u nas 2 gorzkiej, 2 mlecznej z bakaliami i 2 białej z kokosem ) 

 

Wykonanie grillowanych bananów jest bardzo proste. Delikatnie nacinamy w każdym bananie skórkę -wzdłuż banana. 

Czekoladę można posiekać – jak grubo to zależy od Was. Odradzamy używanie całych kostek – wypróbowaliśmy i to nie ten efekt. Poza tym można „rozmaślić” banana i porwać skórkę. 

Do każdego banana delikatnie wkładamy 2 kostki czekolady – można wcisnąć je w miąższ, albo ułożyć pod skórką. Nam bardziej przypadła do gustu opcja „pod skórką” 

Tak przygotowane banany układamy na rozgrzanym grillu. Po około 5-10 minutach są gotowe. Po 5 są lekko miękkie, czekolada jest delikatnie rozpuszczona. Po 10 minutach są już całkiem miękkie, połączone z czekoladową masą. 

grillowane banany deser z grilla

Grillowane banany już gotowe

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

5 komentarzy to “GRILLOWANE BANANY – DESER Z GRILLA”

 1. Jessica pisze:

  Bardzo fajny przepis, już go wypróbowałam. Polecam 🙂

 2. naRuszcie pisze:

  U nas często czekoladę zastępuje cukier trzcinowy, a grillowane banany często podajemy z lodami śmietankowymi albo waniliowymi

 3. Anna pisze:

  Pyszny przepis, aż się uszy trzęsą 🙂

 4. Lovelykate pisze:

  Że też nie trafiłam tu wczoraj! Akurat miałam grilla 🙂 Żałuję, o banany prezentują się cudownie.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice