SAŁATKA MAKARONOWA

Sałatka makaronowa tym razem na słodko. Bez jajek, szynki, papryki czy majonezu. Za to z bakaliami i pomarańczą.

Skoro wokół już choinki, bombki, świąteczne reklamy w telewizji. Skoro powoli w internecie pojawiają się przepisy na pierogi, barszcze, makowce czy pierniki to… jakoś tak mnie świątecznie naszło. Zamiast klusek z makiem taka moja mała wariacja  – sałatka makaronowa z pomarańczami. 

Składniki:

  • 300 g makaronu gwiazdki ( przed ugotowaniem)
  • 2 duże lub 4 małe pomarańcze
  • 2 garści suszonej żurawiny
  • garść orzechów laskowych
  • garść suszonych śliwek
  • garść suszonych daktyli
  • 2 łyżeczki miodu
  • 1/2 łyżeczki cynamonu

Pomarańcze obieramy ze skóry i filetujemy. Wbrew pozorom nie jest to trudne w wykonaniu. Należy tylko uzbroić się w cierpliwość i ostry nóż. Nie będę opisywała jak to zrobić – zaproszę po prostu do obejrzenia filmu

Z pozostałych po filetowaniu części pomarańczy  wyciskamy sok. Mieszamy go z miodem i cynamonem. Podana ilość miodu jest orientacyjna – jeśli traficie na mocno kwaśne pomarańcze dodajcie więcej miodu. 

Do tak przygotowanego soku dodajemy wyfiletowane cząstki pomarańczy oraz posiekane bakalie ( orzechy, śliwki, żurawinę oraz daktyle ). Mieszamy razem wszystkie składniki i odstawiamy na minimum 30 minut. Po tym czasie dodajemy ugotowany makaron ( jeśli nie macie akurat gwiazdek użyjcie innego drobnego rodzaju )  i … sałatka gotowa. 

 

sałatka makaronowa na święta owocowa

Sałatka makaronowa na słodko

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

1 Komentarz to “SAŁATKA MAKARONOWA”

  1. Za pierwszym razem myślałem, że na zdjęciu nie ma makaronu tylko ryż. Wszystko przez te intrygująca gwiazdki 🙂

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice