PARÓWKI W CIEŚCIE

Parówki w cieście – no prawie cieście – już kilka razy na blogu były. Np. przy okazji naszych zabaw na Halloween robiliśmy „mumie”. Dziś wersje troszkę mniej straszna,ale i bardziej czasochłonna parówek. Choć zamiast parówek możecie wykorzystać inne mięso. 

Parówki w cieście to nasza propozycja np na kolację. Fajnie tak wrócić wieczorem z pracy, gdy w domu czeka coś ciepłego i niecodziennego do zjedzenia. Ponadto przygotowanie tego dania jest na tyle nieskomplikowane, że moja Pulpecja dzielnie pomagała na każdym etapie. 

Składniki:

  • 100 g mąki pszennej 
  • 100 g mąki pszennej pełnoziarnistej
  • 10 g drożdży świeżych
  • 1 łyżeczka cukru
  • 100 ml wody
  • 1 jajko
  • 1 łyżka oleju 
  • 3 parówki 

W ciepłej wodzie rozpuszczamy drożdże, dodajemy cukier i 2 łyżki mąki. Odstawiamy tak przygotowaną mieszanką w ciepłe miejsce na około 15 minut. 

Mieszamy obie mąki, dodajemy do nich żółtko ( białko zostawiamy na później )  oraz olej – delikatnie mieszamy łyżką. Następnie wlewamy pracujące drożdże i wyrabiamy ciasto. Jednolitą masę odstawiamy w ciepłe miejsce na około godzinę. 

Po tym czasie kroimy parówki – każdą pokroiliśmy na 3 części. Odkrawamy po kawałku ciasta. Formujemy z niego placek, kładziemy na niego kawałek parówki i zlepiamy brzegi. Pulpecji na tym etapie bardzo podobało się turlanie „bułeczek” żeby były równe 😉 

Gotowe bułeczki smarujemy białkiem i pieczemy w piekarniku nagrzanym do 190 stopni przez około 15 minut. 

parówki w cieście

A oto nasze upieczone parówki w cieście

 A jak wyglądały nasze parówki w cieście przez wsadzeniem ich do piekarnika możecie podejrzeć na Instagramie … tam też jesteśmy i dzielimy się z Wami naszymi poczynaniami w kuchni 🙂 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Możesz zostawić komentarz, lub trackback from your own site.

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice