TRUFLE Z NIESPODZIANKĄ

Trufle kilka razy na blogu już gościły.  Mieliśmy ich przez pewien czas nie robić ( dieta ) ale… zmieniliśmy zdanie. Choć te są akurat w męskim wydaniu 🙂 bo mężczyźni ze słodyczy podobno najbardziej lubią … śledzika 😉

Trufle dzisiejsze śledzika nie mają w środku. Mają za to inną męską niespodziankę. A i ja z czystym sumieniem wylizałam miseczkę po masie, bo są przecież z gorzką czekoladą 😉 A co jeszcze do niej dodaliśmy – już podaję .

Składniki:

  • 100 g fistaszków
  • 30 g chipsów z boczku
  • 1 łyżeczka MAGGI
  • 75 g masła orzechowego ( w wersji light )
  • 50 g gorzkiej czekolady
  • 3-4 łyżki kakao naturalnego

Zacznijmy od chipsów z boczku – to nasza robocza nazwa 😉 Jak je robić pisaliśmy przy okazji tej sałatki ( klik) Przypominam więc – plasterki boczku kroimy na kawałki o długości 2-3 cm i podsmażamy na patelni grillowej. Czekamy aż wytopi się z nich tłuszcz a one samie zrobią się twarde i chrupiące. Odsączamy na ręcznikach papierowych z nadmiaru tłuszczu i odstawiamy do ostygnięcia.

A teraz już przepis na nasze trufle z niespodzianką.

Chipsy z boczku razem z fistaszkami i masłem orzechowym ucieramy blenderem  na gładką masę. W kąpieli wodnej rozpuszczamy połamaną czekoladę. Dodajemy ją razem z łyżeczką MAGGI do utartej masy i mieszamy.

Tak przygotowaną masę na trufle wstawiamy do lodówki na około 3 godziny. Po tym czasie wyjmujemy ją i formujemy kuleczki wielkości winogrona. Każdą z nich obtaczamy w kakao. 

Do momentu podania proponuję trzymać je w lodówce. Podobno zaraz lato będzie, więc w pokojowej temperaturze szybko mogą nam zmięknąć i się odkształcić. 

 

trufle czekoladowe, czekolada, maggie, winiary

Trufle z niespodzianką

A tutaj trufle, która pomagała zrobić Pulpecja

A tutaj trufle, która pomagała zrobić Pulpecja

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice