TRUFLE LEKKO TRUSKAWKOWE

Trufle domowe już były – w wersji z Oreo (klik ) Dziś zapraszam jednak na lekko odchudzoną porcję słodyczy.

Trufle nasze powstały znowu z 3 składników.  Ich przygotowanie nie było pracochłonne – ale czasochłonne już tak ( pamiętajmy, że trufle przed formowaniem należy schłodzić ) .  A dzieci miały radość podczas formowania małych kuleczek. Choć brakowało im obtaczania trufli w kakao. Jednym tym razem postanowiłam zrezygnować z tej fazy i było to bardzo dobre posunięcie. 

Składniki:

  • 100 g gorzkiej czekolady
  • 50 ml śmietanki 30 %
  • 200 ml otrąb granulowanych truskawkowych

W kąpieli wodnej umieszczamy śmietankę wraz z pokruszoną czekoladą.  Podgrzewając delikatnie i czekamy, aż masa będzie jednolita.  Zdejmujemy ją z kąpieli  i dodajemy otręby – można je wcześniej pokruszyć w moździerzu, utłuc tłuczkiem czy też skruszyć blenderem. 

Masę umieszczamy na 2-3 godziny w lodówce. Po tym czasie formujemy małe kulki ( wielkości winogrona ) i umieszczamy w papilotkach. 

Szybki i smaczny deser. A kto nie wie, że są tam otręby myśli, że zjada trufle z orzeszkami  😉 I zastanawia się skąd ten posmak lata i truskawek 😉 

Zastanawiam się jakie Wy macie pomysły na trufle ? Jakie ciekawe połączenia  smaków czy składników zastosowaliście w swoich kuchniach ? Podzielcie się pomysłami w komentarzach – poszukuję inspiracji na zbliżające się kinderbale 😉  Kilka pomysłów w głowie mam .. ale jak wiadomo, że wskazówek nigdy nie za mało. 

domowe trufle czekoladowe, otręby.

Czekoladowe trufle z otrębami

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

UWAGA - Nasz blog to niezły żarłoczek. Pomóż go nam nakarmić. Będzie miał pełny brzuszek jeśli zostawisz komentarz, udostępnisz wpis w Google+ albo po prostu klikniesz lubię to :) Cokolwiek zrobisz - dziękujemy :) 

Designed by Free Wordpress Themes and Sponsored by Curry and Spice